A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Dió. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Dió. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. április 12., csütörtök

Diós-lekváros "csida-bida"

Talán egy hónapja rákattantam a kelt tészták készítésére. Akkor pár napon belül több finomság is készült, aztán "csend" következett. Hagytam, hogy a kenyérsütő dagasztó funkciója nyugodtan pihenjen. Még hagyom egy kicsit, aztán - talán - ismét beizzítom. Addig is hozom az alábbi "Füfü csida-bidát".



Hozzávalók:
Tésztához:
30 dkg liszt
2,5 dkg élesztő
4 dkg cukor
csipet só
1,5 dl tej
2 tojás
Töltelékhez:
20 dkg darált dió
2 evőkanál barna cukor
4-5 evőkanál baracklekvár

Az élesztőt langyos tejben felfuttatjuk, majd a többi hozzávalóval alaposan összedolgozzuk, hogy lágy tésztát kapjunk, és kelesztjük.
Közben a töltelékhez a diót összekeverjük a cukorral.
Ha tészta megkelt, téglalap alakúra nyújtjuk, megkenjük a lekvárral, és elosztjuk rajta a cukrozott diót.
A hosszabbik felénél kezdve feltekerjük, és kb. 9 darabra vágjuk.
Egy tortaformát (26 cm), vagy kuglófformát vékonyan kivajazunk, az alját kicsit megszórjuk barna cukorral, és belehelyezzük a tekercseket. Letakarva kb. negyed órát még hagyjuk pihenni.
Előmelegített sütőben 180 fokon pirosra sütjük.

2011. január 28., péntek

Csirkeragu, töltött gomba, gesztenyés tekercs

Menüajánlat a GasztroTippen Csibétől :).

Tejszínes csirkeraguleves




Túróval töltött gomba baconbe tekerve



Gesztenyés tekercs

2010. december 6., hétfő

Fűszeres mini kuglófok

Advent második vasárnapjára készültek az alábbi kis fűszeres kuglófok.


Hozzávalók (6 db mini kuglófhoz): 16 dkg liszt, 1 kk fahéj, 1 kk mézeskalács fűszerkeverék, 1 kk szódabikarbóna, csipet só, 25 dkg cukor, 3 db tojás, 1,5 dl olívaolaj, kb. 25 dkg reszelt sárgarépa, 10 dkg darabolt dió,
Krémhez, 25 dkg mascarpone, ízlés szerint porcukor, 2 dl tejszín, reszelt narancshéj
A lisztet a fűszerekkel, a sóval, a szódabikarbónával összekeverjük.
A tojásokat a cukorral habosra verjük, és hozzákeverjük az olajat, majd a lisztes keveréket is hozzáadjuk, végül a diót és a reszelt répát is belekeverjük.
A tésztát a kivajazott formákba töltjük, és 180 fokon, kb. 50 percig sütjük.
A krém hozzávalóit összekeverjük, és tálaláskor a kis kuglófokra kenjük.
Recept: tv paprika magazin - kicsit módosítva

2010. november 16., kedd

Datolyás-almás szirupos süti

Összekeverem, és sütöm, enyhén ragacsos süti.
Ha lehetőség van rá akkor ne a tálcás, magjára aszalt datolyát használjuk (persze az is jó, ha nincs más), hanem "igazit", aminek husija is van.



Hozzávalók: 35 dkg liszt, 1 tk szódabikarbóna, 1 tk fahéj, 20 dkg cukor, 3,5 dl olaj, 2 tk vanília aroma, 3 db tojás, 3 csésze (2,4 dl) alma felkockázva, 1 csésze datolya felkockázva, 1 csésze dió darabosra törve
Szirup: 12 dkg barna cukor, 0,6 dl tej, 1,2 dl vaj
A cukrot az olajjal, a tojással és az aromával alaposan keverjük össze.
A lisztet a szódabikarbónával, a fahéjjal vegyítsük el, és adjuk a tojásos keverékhez, végül keverjük a masszába a datolyát, az almát és a diót.
Sütőpapírral kibélelt tepsibe simítjuk a tésztát.
180 fokra előmelegített sütőben kb. 40-45 percig sütjük.
Ha megsült, hagyjuk a tésztát teljesen kihűlni, majd hurkapálcikával sűrűn szurkáljuk meg.
A szirup hozzávalóit forraljuk össze, és öntsük a tésztára.
Hagyjuk, hogy a szirupot beszívja a tészta, és szeletelhetjük.