A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Fánk. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Fánk. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. február 4., hétfő

Csavart fánk

Vigyünk egy kis csavart a fánkba!



Kifőztük magazin február



Hozzávalók:
40 dkg liszt
1 teáskanál sütőpor
csipet só
8 dkg cukor
10 dkg vaj
2 tojás
2-3 csepp vanília aroma
13 dkg tejföl
a sütéshez:
olaj
a szóráshoz:
porcukor

Egy tálban összekeverjük a lisztet, a sütőport és a sót.
Egy másik tálban habosra keverjük a cukrot a vajjal, majd hozzákeverjük a tojásokat. Hozzáadjuk az aromát és a tejfölt, végül a lisztes keveréket is. A tésztát kézzel összedolgozzuk, és 20 percet pihentetjük.
A tésztát lisztezett felületen kb. 5 mm-esre kisodorjuk, és 1 cm széles, 15 cm hosszú csíkokra vágjuk. Kettő-kettő tésztacsík végét összefogjuk, és összecsavarjuk, majd az összecsavart tészta végét is összenyomjuk („csepp” formát kapunk).
Az olajat felforrósítjuk, és kisütjük benne a tésztát.
Frissen, porcukorral megszórva tálaljuk.

2011. január 11., kedd

Csoki bújt a fánkba

Több mint egy éve, hogy a konyhában rendszeres meglepetések várnak, egy-egy edényben, tálban, műanyagdobozban, stb. elrejtve. Legutóbb Törppapát, és Hókuszpókot találtam az egyik lábasba rejtve. KisManóm dolgozik. Lankadatlan lelkesedéssel rámolja a konyhai (is) fiókokat, szekrényeket.
Így történt ez tegnap is, mikor a szakácskönyves fiók volt soron. Kedvenc csokis-könyvemet lapozgatta, és az egyik recept képénél teljesen leakadt, és rázendített - mutogatva kis tenyerét -, hogy "oda-oda-oda".
Nem terveztem fánkot sütni, főleg nem új fánkreceptet kipróbálni, de így nem lehetett nem sütni :)



Hozzávalók:
4 tk szárított élesztő
70 dkg liszt
2,5 dl langyos tej
0,6 dl langyos víz
23 dkg kristálycukor
3 db tojás
csipet só
olaj a sütéshez
Krém:
1 dl tejszín
10 dkg étcsokoládé
Az élesztőt a langyos tej és víz keverékében, 1 tk cukorral felfuttatjuk.
A lisztet, a cukrot, a tojásokat, a sót, és az élesztős tejet egy tálban alaposan dolgozzuk össze, majd langyos helyen kelesszük duplájára.
Ha a tészta megkelt, enyhén lisztezett gyúródeszkán kicsit dolgozzuk át, nyújtsuk ki 1 cm vastagra, és egy 5 cm átmérőjű szaggatóval szúrjuk ki a fánkokat a tésztából, és hagyjuk még kb. 20 percig pihenni.
Egy lábasban melegítsünk olajat, és közepes hőfokon süssük ki a fánkokat.
Ha a fánkok megsültek, szedjük ki papírtörlőre, hogy a felesleges olajat felszívja, majd forgassuk porcukorba.
A töltelékhez a tejszínt forraljuk fel, vegyük le a tűzről, és tördeljük bele a csokit, majd addig kevergessük, míg sima krémet nem kapunk.
A krémet langyosra hűtjük, de csak annyira, hogy még folyós legyen.
A csokikrémet töltsük nyomózsákban, és egy vékony-hosszúkás nyomócsővel kis adagot töltünk a fánkokba.
Recept: Csokoládés finomságok