A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Húsvét. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Húsvét. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. március 30., szombat

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden kedves látogatómnak!



2012. április 7., szombat

Kellemes Húsvétot!

2012. március 26., hétfő

Tojásos sonkatekercs

Jöjjön a sorban egy vendégváró falatkákhoz is felhasználható tojásos, sajtos sonkatekercs. A tekercseket a felhasználás előtti napos is elkészíthetjük, így tálalás előtt már csak fel kell szeletelnünk. Ízlés szerint friss kenyérrel, kaláccsal, pirítóssal tálalhatjuk.



Hozzávalók:
15 szelet pulykasonka
15 szelet trappista sajt
1 doboz natúr sajtkrém
15 dkg vaj
2 főtt tojás
1 teáskanál reszelt vöröshagyma
1 teáskanál petrezselyemzöld

bors

Kétféle krémet készítünk:
A sajtkrémet 5 dkg vajjal és a reszelt vöröshagymával kikeverjük.
A tojásos krémhez a főtt tojásokat villával összenyomkodjuk, hozzákeverjük a maradék vajat, a petrezselyemzöldet, majd ízlés szerint sózzuk, borsozzuk.
A sonkaszeleteket kiterítjük, ráteszünk egy-egy szelet sajtot, és megkenjük először a sajtkrémmel, majd a tojáskrémmel. Szorosan feltekerjük, tálra tesszük, és alaposan lehűtjük.

2011. április 22., péntek

Narancsos tojáslikőr + Boldog Nyuszit!

Az alábbi Narancsos tojáslikőrrel szeretnék mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánni!



Hozzávalók:
4 tojássárgája
10 dkg porcukor
2 dl tejszín (édes)
2 evőkanál narancslikőr (vagy narancslé)
1,5 dl fehér rum
A tojások sárgáját a porcukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a tejszínt, és vízgőz felett folyamatosan kevergetve sűrűre főzzük.
Hagyjuk kihűlni, majd hozzákeverjük a narancslikőrt és a fehér rumot.
Üvegbe töltjük, és jól lehűtjük.
Tipp: ha nem édes tejszínt használunk, akkor a porcukor mennyiségét ízlés szerint
növelhetjük.
Reszelt narancshéjat is hozzákeverhetünk.
Fehér rum helyett adhatunk hozzá vodkát, tiszta alkoholt, vagy olyan szeszes italt, ami semleges ízű.

2011. április 21., csütörtök

Ajánlatom Húsvétra

Zsiri szólt, hogy nézzek be hozzá. Benéztem, és egy kis játék várt, miszerint ajánljunk a blogon található receptek közül Húsvétra.
Párat kiválasztottam, talán még nem túl későn.


Reteksaláta

Tojásos sajttekercs

Répatorta

Gesztenyés kocka

"Anyukrémes"

2010. április 3., szombat

Nyuszi ül a fűben



Minden kedves bekukkantónak kellemes nyuszit kívánok!